Reformátusok az Országgyűlésben

2010. április 12., címkék: szászfalvi lászló, varga mihály, Hírek, hörcsik richárd, országgyűlési választások, varga lászló, fidesz-kdnp, hoppál péter, balog zoltán

A parlamenti választások vasárnapi, első fordulójában több református kötődésű politikus is mandátumot szerzett, őket mutatjuk be. Balog Zoltán, Dr. Hoppál Péter, Dr. Hörcsik Richárd, Szászfalvi László, Varga László és Varga Mihály életrajza.

Megjelent a Református Tiszántúl legújabb száma

2010. március 18., címkék: Hírek, fekete károly, százvai lászló, hörcsik richárd, bölcskei gusztáv, tiszántúli egyházkerület, Fekete Károly

„A kezdetekre nem kell várni, a kezdeteket el kell kezdeni…” olvashatjuk Bodó Sára írásában. Az egyetemi docens címlapon ír „Mire jó egy rejtett kezdet?” címmel a Tiszántúli Református Egyházkerület lapjában.

Az Országgyűlésben is méltatták az egységes Magyar Református Egyház megalakulását

2009. május 29., címkék: alkotmányozó zsinat, magyar református egyház, hörcsik richárd, Hírek

Történelminek nevezte az egységes Magyar Református Egyház megalakulását Hörcsik Richárd fideszes képviselő a Parlamentben.

Arról beszélt, hogy az egységes Magyar Református Egyházat megalakító dokumentum történelmi jelentőségű, mert egyszerre szól a múltról, a jelenről és a jövőről.

Hörcsik Richárd azt mondta, hogy a magyar reformátusok a kényszerű szétszakítottság ellenére tanúságtételben és szolgálatban végig megőrizték hitbéli és teológiai egységüket.

A kormány nevében válaszoló Arató Gergely oktatási államtitkár örömét és nagyrabecsülését fejezte ki, hogy a magyar ajkú református egyház olyan megoldást talált, amely egységesíti és erősíti a magyar kultúrát.